Haciz Sorgulama


Alım-satım, devir daim işlemleri gibi işlerinizde üzerinizde haciz olup olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Çünkü biz üzerimizde hacizli mal yok diye bildiğimiz bir araca veya taşınmaza yanlışlıkla da olsa haciz konulabilmektedir.

Haciz sorgulama işlemi internet üzerinden üzerinden yapmak mümkündür. Bu konuda Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi Başkanlığının web sayfası yardımcı olmaktadır. GİB üzerinden haciz sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilmektesiniz.

Gelir İdaresi Başkanlığının İnternet Vergi Dairesi üzerinden aynı zamanda GİB borç sorgulama işlemini de yapabilmekteyiz.

Haciz Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

haciz-sorgulamaHaciz sorgulama işlemini yapmak için aşağıda size vermiş olduğumuz linke tıklamanız yeterlidir. Bu linke tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan ekranda sizden bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgiler TC kimlik numarası, nüfus cüzdanı seri nosu, annenizin kızlık soyadı veya annenizin babanızın eşinizin veya çocuklarınızdan birinin TC kimlik numarası bilgileridir.

Bu bilgileri ilgili alanlara girdiğinizde alt tarafta bulunan tamam butonuna tıkladığınızda haciz sorgulama işleminiz gerçekleştirmiş olursunuz.

İnternet üzerinden haciz sorgulama işlemini yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Araç Tramer Kaydı Sorgulama başlıklı makalemizde Acente ile tramer kaydı sorgulama, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi ve tramer sorgulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Kelimeleri

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.