Kira Vergisi Sorgulama


Çeşitli istisnalar dışında kira geliri elde eden insanlar bu kiranın diğer tüm gelirlerde olduğu gibi vergisini ödemekle yükümlüdürler.

Teknolojinin gelişmesi ve internetin hayatımıza bu denli girmesiyle de diğer birçok sorgulama işlemi gibi kira vergisi sorgulama işlemi de internet üzerinden yapılabilmeye başlandı.

Kira Vergisi Sorgulama İnternetten Nasıl Yapılır?

İnternet kullanımına uygun bilgisayar, tablet ve hatta cep telefonlarından, size konunun altında vereceğimiz adresleri kullanıp yönergeleri izleyerek kira vergisi internetten sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Gelir İdaresi Başkanlığının “İnternet Vergi Dairesi” sistemini kullanarak ÖTV Bildirimleri, Kasko değerleri gibi sistemleri de kullanabilir ya da konumuz olan kira vergisi borcu sorgulama işlemini bu pencereden Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname sistemine yönlenerek yapabilirsiniz.

Önceden Hazırlanmış Kira Beyanneme Sistemi Sayesinde Neler Yapabiliriz?

Kira Beyannamesi verip vermeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ödeyeceğiniz vergiyi hesaplayabilirsiniz.

Kira Vergisini nasıl ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kira Vergisi Borcu Nasıl Ödenir?

kira-vergisi-sorgulamaBahsettiğimiz sistemin beyannamenizi onayladıktan sonra tahakkuk eden vergi tutarını yine Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname sistemi üzerinden kredi kartı, ATM’ler, internet bankacılığı (internete bağlı bilgisayar, tablet ya da cep telefonu ile) banka şubeleri ya da size en yakın vergi dairelerine ödeyebilirsiniz.

Hangi banka şubelerinden, hangi bankaların ATM’lerinden yani bankaların hangi ödeme kanallarından ödeme yapabileceğinizi görmek için TIKLAYIN…

Gelir İdaresi Başkanlığının İnternet Vergi Dairesi Sistemi: http://www.gib.gov.tr/index.php?id=253

Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sistemi: https://intvd.gib.gov.tr/kirabeyan/

Şu adresi incelemenizde de fayda var: https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

Bir önceki yazımız olan Jet Modem Fatura Sorgulama başlıklı makalemizde Lenovo ve Lenovo garanti sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Kelimeleri

Sosyal Ağlarda Paylaş

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.