KGS Ceza Sorgulama


Otoyollar ve köprülerden geçişlerin düzenli yapılması için uygulanan yöntemlerden bazıları OGS, KGS, HGS dir. Belirli bir düzenin oluşması için bu uygulamaların yapılması gerekmektedir. Bu geçiş sistemlerinden istediğinizi kullanabilirsiniz. Fakat hangi sistemi kullanıyorsanız o sistemin kurallarına uymak zorundasınız. HGS kullanıyorsanız, aracınıza HGS kartı takmak zorundasınız. OGS kullanıyorsanız da OGS kartı takmak zorundasınız.

Hangi kartı kullanırsanız kullanın geçiş yaparken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Örneğin geçiş yerlerine yaklaşıldığında hızınızı azaltmalı ve kartınızın okunup okunmadığını kontrol etmelisiniz. Cihazın sizin kartınızı okuyarak kartınızdaki bakiyeden düşüm yapmasını sağlamalısınız.

KGS Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

KGS kullananlarda cihazınızın okunamama durumu olmuşsa aracınıza ceza kesilecektir. Bu cezanın ne zaman ve ne kadar olduğunu öğrenmek için Karayolları Genel Müdürlüğü kendi resmi web sayfası üzerinden bir uygulama geliştirmiş ve KGS ceza sorgulama sayfası açmıştır.

ogs_kgs_gecis_ihlali_sorgualam2Aşağıda size verilmiş olan bu linki kullanarak KGS ceza sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulamayı kullanabilmek için yapmanız gereken sadece açılacak olan sayfada kendi aracınızın veya ceza sorgulaması yapmak istediğiniz aracın plakasını girmek. Araç plakası girildikten sonra sorgula butonuna tıklayarak ilgili aracın herhangi bir cezasının olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

KGS ceza sorgulama işlemi yapmak için TIKLAYIN…

Dikkat: 

* Ceza tarafınıza tebliğ edilmeden veya tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde ödeme yapılması halinde ,
geçiş ücreti hariç 10 (on) kat idari para cezası üzerinden %25 indirim hakkından yararlanılarak ödenmesi mümkündür.
İlgili veriler tamamen bilgi amaçlıdır. Son 2-3 güne ait OGS-KGS Geçiş İhlali kayıtları buraya henüz yansımamış olabilir.
OGS-KGS Geçiş İhlali cezaları ve tüm OGS-KGS sorunları ile ilgili irtibat bilgileri.
Telefon: 444 11 17 Fax: 212 263 42 23 E-mail: ogs@kgm.gov.tr
212 257 04 81
212 287 71 22

Bir önceki yazımız olan Jet Modem Fatura Sorgulama başlıklı makalemizde Avea Jet Modem fatura sorgulama ve Avea Jet Modem internet tarifeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.