Radar Cezası Sorgulama


İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte çoğu işlemlerimizin internet üzerinden yapılması mümkündür. Radar cezası sorgulama işlemi için artık maliyeye gitmeye gerek kalmamaktadır. Radar cezası sorgulama işlemini de internet üzerinden yapmak mümkündür. Radar cezanızı öğrenmek artık çok kolaydır. Radara girmişseniz heme internetin başına geçip aracınızın plaka, tescil tarihi ve sizin TC kimlik numaranızla sorgulama yapmanız mümkündür.

Radar Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Radar ceza sorgulama işlemi İnternet Vergi Dairesi sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Bu işlemi yapabileceğiniz linki aşağıda sizinle paylaşmış bulunmaktayız. Aşağıda vermiş olduğumuz linke tıkladığınızda karşınıza İnternet Vergi Dairesi’nin ceza borç sorgulama ekranı çıkacaktır. Bu ekranda radar cezanızı görebilmek için aracınızın plakasını, TC kimlik numaranızı ve aracınızın trafik tescil numarasını ilgili alanlara yazıp tamam butonuna tıklamanız yeterlidir.

radar-cezasi-sorgulamaAçılacak olan ekranda motorlu taşıtlar vergisi, trafik cezası bilgileri, şimdiye kadar yapılmış olan tahsilat bilgileri gibi bölümler açılacaktır. Bu bölümlerden ceza bilgileri bölümüne tıkladığınızda radar borcunuzu öğrenmeniz mümkündür.

İnternet Vergi Dairesi’nin bu sorgulama ekranında motorlu taşıtlar vergisi hesaplama ve kredi kartıyla ödeme işlemini de rahatlıkla yapabilirsiniz.

Radar cezası sorgulama işlemini yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Genel Sağlık Sigortası Borç Sorgulama başlıklı makalemizde Genel sağlık sigortası sorgulama ve prim borcu sorgulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.