Askerlik Durum Belgesi Sorgulama


Bilişim teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte bir çok işlem için artık kamu kurum ve kuruluşlarına gitmemize gerek kalmadı. Artık işlemlerimizi internet üzerinden yaparak zamandan tasarruf sağlayabiliyoruz. E-devlet sistemi olmadan önce çok basit işlemler için, mesela sabıka kaydı için saatlerce kuyrukta beklemek gerekiyordu. Bu gibi basit işlemler bizim zamanımızı alarak çoğu işlemimizin gecikmesine sebebiyet vermiştir.

E-devlet uygulamalarının gelişmesi neticesinde e-turkiye.gov.tr adı altında bir e-devlet sitesi kurulmuştur. Bu siteye giriş yaparak e-devlet uygulamalarından faydalanabilmekteyiz.

askerlik-durum-belgesiİnternet üzerinden askerlik durum belgenizi almanız mümkündür. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz e-devlet uygulamalarının olduğu site üzerinden askerlik durum bilginizi resmi bir yazı olarak almanız mümkündür.

Askerlik durum belgesini almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak açılacak olan sayfaya giriş yapmanız yeterlidir. Sisteme giriş işlemini e-devlet şifresi, e-imza, m-imza ve TC kimlik kartı ile mümkün olabilmektedir. Sisteme nasıl giriş yapılacağını daha detaylı görmek için E-devlet Sistemine Nasıl Giriş Yapılır? başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

İnternet üzerinden askerlik durum belgesi almak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Araç Muayene Sorgulama başlıklı makalemizde Araç muayene sorgulama ve muayene numarası hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.