Katkı Kredisi Borç Sorgulama


Üniversite hayatımız daha başlamadan kredi ve burs aramaya başlarız. Üniversite hayatımızı daha rahat geçirmek için herhangi bir yerden burs bulamamışsak, katkı kredisi veya öğrenim kredisi başvurusunda bulunuruz.

Aslında bu iki krediden hangisini kullanırsak kullanalım okulumuzdan mezun olurken devlete borçlu olarak mezun olmuş oluruz. Sonuçta ortada kullanılmış ve geri ödemesi beklenilen kredi bulunmakta. Katkı kredisi geri ödemesi mezun olduktan 2 yıl sonra başlamaktadır.

Katkı Kredisi Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

katki-kredisi-borc-sorgulamaKatkı kredisi borç sorgulama işlemini iki farklı yolla yapmanız mümkündür. Birinci yöntemde e-devlet sistemini kullanarak katkı kredisi borç sorgulaması gerçekleştirme, ikinci yöntem ise kyk.gov.tr adresinden katkı kredisi borç sorgulama işlemini gerçekleştirme. İkinci yöntemin kullanımı daha kolaydır. Fakat birinci yöntemde ise ödemeleriniz tarih tarih görerek katkı kredisi ödeme işlemlerinizi ayrıntılı şekilde öğrenebilirsiniz.

Birinci yöntemde e-turkiye.gov.tr adresine giderek buraya giriş yapmalısınız. Giriş yapmak için e-devlet şifrenizi, e-imzanızı, m-imzanızı veya kimlik kartınızı kullanabilirsiniz.

E-devlet üzerinden katkı kredisi borç sorgulama işlemi yapmak için TIKLAYIN…

İkinci yöntemde ise açılacak olan sayfaya TC kimlik numaranızı ve güvenlik için oluşturulmuş olan resimdeki kodu girip ARA butonuna tıklayarak katkı kredisi sorgulaması yapabilirsiniz.

kyk.gov.tr üzerinden katkı kredisi sorgulama işlemi yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Araç Muayene Sorgulama başlıklı makalemizde plaka numarası ve TÜVTÜRK araç muayene sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Kelimeleri

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.