Öğrenim Kredisi Borç Sorgulama


Üniversite hayatımız boyunca öğrenim kredisi yada katkı kredisi acaba çıkacak mı diye düşünür dururuz. Aslında öğrenim kredisi de katkı kredisi de çıksa ikisinde de kredi kullandığımız için üniversiteden borçlu olarak ayrılmış oluyoruz. Yani daha işe başlamadan borçlu duruma düşüyoruz.

Üniversiteden mezun olduktan sonra öğrenim ve katkı kredisi geri ödeme işlemlerinin başlaması mezun olduğumuz bölüme göre değişmektedir. Mesela 4 yıllık fakülte mezunu iseniz 2 yıl sonra geri ödeme başlar.

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen öğrenim kredisi üniversite hayatımızda iyi kullanıldığı sürece öğrencilerin çok işine yaramaktadır. Öğrenim kredisi kullandıktan sonra ödeme işlemlerine başladığımızda öğrenim kredisi borç sorgulama işlemini sık sık kullanabilirsiniz.

Öğrenim Kredisi Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

katki-kredisi-borc-sorgulamaÖğrenim kredisi borç sorgulama işlemi için aşağıda size vermiş olduğumuz linki kullanabilirsiniz. Bu linke tıkladığınızda Kredi Yurtlar Kurumu’nun borç sorgulama sayfası açılacaktır. Bu sayfanın kullanımı çok basit olup yapmanız gereken sadece TC kimlik numaranızı ve güvenlik için oluşturulmuş resimdeki karakteri girmek olacaktır. Bu iki bilgiyi girip ara butonuna tıkladığınızda borç bilgisi karşınıza gelecektir.

Öğrenim Kredisi borç sorgulaması yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Katkı Kredisi Borç Sorgulama başlıklı makalemizde katkı kredisi, katkı kredisi borç sorgulama ve öğrenim kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.