Memur Alım Sorgulama


Ülkemizde birçok insan kendilerine ve ailelerine daha garanti ve rahat bir hayat sağlamak için devlet memuru olmak istemektedir. Düzenli bir iş ve maaş tercih sebebi olmuştur.

Devlet memuru alımları belli aralıklarla ilgili kurumların memur ihtiyacına göre yapılmaktadır. Memur alımı sorgulama işlemleri de internetin hayatımıza bu denli girmesiyle online olarak yapılabilme imkanı vermiştir. İnternete bağlı bilgisayar ya da telefonlardan istediğiniz sorgulama ve  kontrol yapabilirsiniz.

Memur alımları online sorgulama nereden yapılır?

Devlet Personel Başkanlığının internet sitesini ziyaret edebilir, gerekli sorgulamaları yapabilirsiniz. Memur alımı sorgulama için TIKLAYINIZ…

Siteyi ziyaret ederek, açılan sınavları, mülakat haberlerini takip edebilir, yönergeler ile gerekli evrakları tamamlayıp gerekli puanları aldıktan ilgilendiğiniz yerlere puan türünüze göre ya da memuriyet alım durumuna göre başvuruda bulunabilirsiniz.

memur-alimi-sorgulamaSitede yapılan duyuru kategorileri; Memur (KPSS – A), Memur (KPSS – B), Sözleşmeli, Akademik Personel, Hakim ve Savcı ve Sürekli İşçi alımları son başvuru tarihiyle birlikte yayınlanmaktadır.

Memur alım ilanları konusunda en resmi platformlardan biri budur ancak buna sürekli girme olanağınız olmasa bile sürekli olarak memur haber sitelerini takip edebilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan Kira Vergisi Sorgulama başlıklı makalemizde kira vergisi borcu sorgulama, kira vergisi internetten sorgulama ve kira vergisi sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Yorum

 1. By yedi

  Cevapla

 2. By Muhabir

  Cevapla

 3. By Melis

  Cevapla

 4. By KPSS

  Cevapla

 5. By is

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.