Meslek Kursu Sorgulama


İşkur kapsamında birçok kurs açılmaktadır. İşkur meslek sahibi olmak isteyenler için bulunulan bölgenin özelliklerine göre kurslar açmaktadır. Bu kursları açarken bazen de halk eğitim merkezlerinden destek almaktadır. Kurs başvurularını İŞKUR müdürlüğü olmayan ilçelerde halk eğitim merkezlerince toplanmakta ve halk eğitim merkezleri ile işbirliği yoluna gidilmektedir.

İŞKUR’un açmış olduğu kurslarda kursiyerler kursa gittikleri gün başına cüzi miktarda ücret almakta ve bu kursiyerlere sigorta yapılmaktadır. Bu kurslar halk arasında paralı kurslar olarak bilinmektedir.

İŞKUR meslek kursu sorgulama işlemi için aşağıda vermiş olduğumuz linkleri kullanabilirsiniz. Bu linklerden birincisi İŞKUR’un sitesi üzerinden sorgulama ikincisi ise e-devlet sistemi üzerinden sorgulama işlemidir.

E-devlet sistemi üzerinden sorgulama yapabilmeniz için e-devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-devlet şifrenizi postanelerden alabilirsiniz. E-devlet şifrenizi unutmuşsanız postanelerden yeni bir şifre alma şansınız bulunmaktadır. Ama yeni şifre alırken ilk aldığınız şifreden daha fazla ücret ödersiniz.

iskur-meslek-kursu-sorgulamaİŞKUR meslek kurslarını İŞKUR’un sitesi üzerinden sorgulama yaparken açılacak olan sayfada sizden bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Sizden istenen bilgiler kurs numarası, kurs yeri, il, meslek gibi bilgilerdir. Bu bilgileri doldurup ara butonuna tıkladığınızda İŞKUR destekli meslek kursu sorgulaması yapmış olursunuz.

Meslek kursu sorgulama işlemini İŞKUR üzerinden yapmak için TIKLAYIN…

Meslek kursu sorgulama işlemini e-devlet kapısı üzerinden yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan e-vergi Levhası Sorgulama başlıklı makalemizde e-vergi levhası sorgulaması ve prim borcu sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.