Genel Sağlık Sigortası Borç Sorgulama


Sağlık sigortası bizi çoğu zaman hastane köşelerinde rahat ettirmektedir. Genel sağlık sigortası sorgulama yöntemi ile genel sağlık sigortası kapsamına alınmış olan vatandaşlarımızın prim borçlarını sorgulama yöntemidir. Yeni kanunlarla herkesin genel sağlık sigortası kapsamına alınması ve herkesin az da olsa bu sigortayı ödemesi yoluna gidilmişti. Kanun bu şekilde olunca çalışmayan kesimin veya yarı zamanlı çalışan kişilerin de üzerlerine borç görünmektedir.

Kişiler sağlık sigortasından yararlanabilmek için genel sağlık sigortası altında, diğer sigorta ücretinden daha düşük maliyetli olan genel sağlık sigortalarını yatırmak durumundadır. Genel sağlık sigortası primlerinin ne kadar olacağı belirlenirken kişinin yapmış olduğu beyana bakılır. Kişi az beyanda bulunmuşsa genel sağlık sigortası daha düşük olmaktadır.

genel-saglik-sigortasiAslında yapacağınız bu sorgulama varsa hatalarınızı görme ve yapılan hataları düzeltme gibi işlemlerinizde işinize yaramaktadır. Sistem üzerinden yapılan hatalar böylece tespit edilmiş ve düzeltilmiş olmaktadır. Tüm uyarılara rağmen vatandaşlarımızın bazıları genel sağlık sigortası primlerini bile yatırmama yoluna gitmişlerdir. Genel sağlık sigortası primlerini aydan aya yatırmayan vatandaşlarımız hastanelere gittiklerinde zorluk çekmekte, yüksek ücret ödemektedirler.

Genel sağlık sigortası prim borcu sorgulaması yapmak için aşağıda siz vermiş olduğumuz linke tıklamanız gerekmektedir. Açılacak olan sayfadan sorgu türü ve sorgu tipini seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra alt tarafta bulunan sicil no bölümünü ve güvenlik sözcüğü bölümünü doldurduktan sonra borç sorgula butonuna tıklayarak genel sağlık sigortası borç sorgulaması işleminizi yapabilirsiniz.

Genel sağlık sigortası borç sorgulaması yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Haciz Sorgulama başlıklı makalemizde GİB, haciz ve Haciz sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.