İnternetten Hastane Randevusu Alma


Bilişim teknolojilerinin gelişmesi hayatımızda yenilikleri de getirmiştir. Artık bilişim teknolojileri sayesinde birçok işlemimizi internet üzerinden yapabilmekteyiz. Böylece kamu kurum ve kuruluşlardaki veya özel sektördeki yoğunluğu azaltmaktadır.

İnternet üzerinden yapılabilen en önemli işlerimizden biri de internetten hastane randevusu alma işlemidir.

İnternetten Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Sağlık Bakanlığı hizmetlerine bir yenisini daha eklemiş ve internet üzerinden randevu alma sistemini kullanıma sunmuştur. Aşağıda size internet üzerinden randevu alabileceğiniz linki vermiş bulunmaktayız. Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) olarak geçen sistemde devlet hastanelerinden randevu alma işlemi çok basittir.

internetten-randevu-almaBu sistemde yapmanız gereken ilk şey sisteme üye olmaktır. Sisteme üye olduktan sonra TC kimlik numaranız ve şifreniz yardımıyla Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) ne giriş işlemini yapabilirsiniz. Sisteme girince muayene olmak istediğiniz hastane hangi il veya ilçede ise onu seçmeli ve ardından hastane isminizi seçmelisiniz. Hastane seçiminin ardından randevu almak istediğiniz bölümü ve ilgili doktor seçimini yapmalısınız.

Bunları yaptıktan sonra ekranın sağ tarafına seçmiş olduğunuz doktorun en yakın muayene tarihi gelecektir. Bu muayene tarihinde 10 dakika ara ile muayene zamanları belirlenmiştir. Bunlardan yeşil renkli olanlardan seçiminizi yapıp randevunuzu alabilirsiniz.

Telefon ile Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Hastane randevusu alma işleminizi telefonunuzla da yapmanız mümkündür. Cep telefonunuzun arama bölümüne gelip 182 ‘yi çevirdiğinizde telefon ile hastane randevusu alma sistemine bağlanabilirsiniz. Bu görüşmeler kayıt altına alınacak olup görüşme esnasında size sorulan soruları cevaplayarak hastane randevunuzu alabilirsiniz. Bu sorular TC kimlik numarası, hastane seçi gibi internetten hastane randevusu almakta kullandığınız bilgileri içermektedir.

İnternetten hastane randevusu almak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan AYDEM EDAŞ Elektrik Borcu Sorgulama başlıklı makalemizde AYDEM Edaş elektrik borcu sorgulama ve Aydem Edaş online hizmetler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.