Araç Muayene Randevusu Alma


Araçlarımızı türüne göre yıllık veya 2 yıllık şeklinde muayeneden geçirmek zorundayız. Araç muayenesi ülkemizde zorunlu olmakla birlikte çok güzel bir sistemdir. Bu sistem sayesinde kişiler araçlarının bakımını yapmaya mecbur kalmakta, böylece de trafikteki çoğu aksaklıkların önüne geçilmiş olmaktadır.

Araç Muayene Randevusu Nasıl Alınır?

Araçlarınızı muayeneye götürmeden önce araçlarınız için muayene randevusu almanız sizin faydanıza olacaktır. Araç muayene randevusu alırsanız almış olduğunuz randevu saatinde muayene işleminiz yapılır ve beklemezsiniz.

arac-muayene-randevusu-almaTüvtürk ile araç muayene işlemlerinizi yapmanız mümkündür. Araç muayene randevusu alma işlemini yapabilmeniz için aşağıda sizinle bir link paylaşılmıştır. Bu linke tıkladığınızda araç muayene randevusu alma sayfası karşınıza gelecektir.

Açılacak olan bu ekranda ilk önce plaka no yazan bölüme aracınızın plakasını yazmanız ve ardından aracınızın türünü(otomobil, minibüs, kamyonet…) seçmeniz gerekiyor. Bu seçimi yaptığınızda arka planda bir sorgulama çalıştırılacak ve aracınızın vergi borcu, OGS borcu, HGS borcu, trafik cezası olup olmadığı bilgisi ekrana gelecektir. Eğer ki bu sorgulama neticesinde bir cezanız varsa ekranda

“Plakanıza ait vergi borcu, ödenmemiş trafik para cezası veya OGS kaçak geçiş cezası kaydı VARDIR. Bu durumda aracınızın muayenesini yaptırmanız mümkün olmayacaktır. Lütfen vergi dairelerinden, bankalardan veya gib.gov.tr adresi üzerinden ödemelerinizi yaptıktan sonra muayeneye geliniz. Eğer aracınız da görünen borç, motorlu taşıtlar vergi borcu ise bağlı bulunduğunuz  ilinizdeki nakil vasıtaları vergi dairesi müdürlüğüne başvurarak taksitlendirme talebinde bulunabilirsiniz.”

Muayeneye gelirken aracınızın geçerli bir Trafik Sigortası olduğundan emin olunuz.”

uyarısı verecektir. Bu durumda araç muayeneniz yapılamayacağı için ilk önce ilgili cezanızı ödemeniz gerekmektedir.

Sorgulama neticesinde aracınızın herhangi bir borcu bulunmadığı anlaşılırsa o zaman ekranda

“Bugün itibariyle plakanıza ait vergi borcu, ödenmemiş trafik para cezası veya OGS kaçak geçiş cezası  kaydı YOKTUR. Lütfen muayeneye geldiğiniz günde borcunuzun olmadığına emin olunuz.

Muayeneye gelirken aracınızın geçerli bir Trafik Sigortası olduğundan emin olunuz.”

uyarısını alıp araç muayene randevusu alma işlemine devam edebilirsiniz. Bu ekrandan sonra alt taraftan devam butonuna basarak son muayene geçerlilik tarihini muayene tarihi gibi bilgileri doldurarak işlemlerinize devam etmelisiniz.

Araç muayene sorgulaması yapmak için TIKLAYIN…

 

Bir önceki yazımız olan Araç Muayene Sorgulama başlıklı makalemizde Araç muayene sorgulama ve muayene numarası hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Yorum

  1. By for

    Cevapla

  2. By tuvturkrandevu

    Cevapla

  3. By juYou__

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.