Araç Muayene Ücreti Sorgulama


Araçlarımızın türüne göre muayene işlemlerini yaptırmak zorundayız. Kimi araçlar 2 yılda bir muayene olması gerekirken kimi araçlar da her yıl muayene olmak zorundadır. Bu işlem sayesinde araçlarımızın durumu öğrenilebilmektedir. Araç muayene işlemini yaptırmadan önce araçlarımızın bakımını yaptırmak için servislere gidip araç bakımlarımızı yaptırıyoruz. Böylece araçlarımızı trafikte sıkıntı olmayacak şekilde hazır halde tutuyoruz.

Araç Muayene Ücretini Nasıl Öğrenebilirim?

Araçlarımızı muayene ettirmeden önce araçlarımızın bakımını yaptırıyoruz. Aracımız eğer ki muayeneden geçemezse aracımızın eksiklikleri rapor halinde yazılır ve araç sahibine 1 ay süre verilir. 1 ay içerisinde raporda yazılan eksiklikler düzeltilerek tekrar muayene işlemi yaptırılır.

Araç muayene ücreti sorgulama işlemini yaparak aracınızın muayenesinin ne kadar tutacağı bilgisini öğrenmiş olursunuz. Aracınızın muayene fiyatına göre de bir hazırlık yapabilirsiniz. Araç muayene ücreti sorgulama işlemini yapmak için aşağıda size bir link verilmiştir. Bu link yardımıyla aracınızın muayene ücretinin ne kadar olacağı sorgulamasını yapabilirsiniz.

arac-muayene-ucretiİlgili linke tıkladığınızda açılacak olan ekrana aracınızın cinsini, muayene yaptırmak istediğiniz tarihi ve en son muayene geçerlilik tarihi bilgilerini yazıp sorgula butonuna tıklayarak araç muayene ücret sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

Bu işlem sayesinde aracınızın muayene süresi geçmiş ise araç muayene gecikme cezası da size gösterilir. Bu durumda muayene esnasında hem muayene ücreti, hemde gecikme cezasını yatırmak zorunda kalırsınız.

Araç muayene ücreti sorgulama işlemi için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Araç Muayene Sorgulama başlıklı makalemizde Araç muayene sorgulama ve muayene numarası hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.