e-vergi Levhası Sorgulama


Çağımızın gerekli olan şartlarından biri de internet sorgulamalarıdır. İnsanlar işlerini zaman ve emekten tasarruf ederek halletmek istemektedirler. Bu sorunun tek çözüm yolu de e-devlet sistemidir. Ülkemiz e-devlet sistemine hızlı bir geçiş sürecine girmiş ve bu süreci başarıyla sürdürmektedir.

E-vergi levhası sorgulaması işlemini de İnternet Vergi Dairesi’nin sitesi üzerinden yapabilmekteyiz. Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi sitesi üzerinden kişiler ve kurumlar vergi borcu sorgulama, ceza sorgulama, prim borcu sorgulama gibi işlemleri rahatlıkla yapabilmektedir.

E-Vergi Levhası Sorgulaması Nasıl Yapılır?

e-vergi levhası sorgulaması yapmak için Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi sitesine bağlanmanız gerekmektedir. Aşağıda sizin için e-vergi levhası sorgulaması yapabilmeniz için ilgili link paylaşılmıştır.

İlgilie-vergi-levhasi-sorgulama linke tıkladığınızda açılacak olan sayfada iki tane bölüm bulunmaktadır. Birinci bölümde sorgulama yapan kişinin bilgileri, ikinci bölümde ise sorgulanacak kişinin bilgileri istenmektedir.

Birinci bölüme sadece sorgulama yapan kişinin TC kimlik numarasını yazmanız yeterlidir. İkinci bölüme ise sorgulanacak kişinin veya kurumun vergi kimlik numarasını TC kimlik numarasını yazıp, bağlı olduğu ili ve bağlı olduğu vergi dairesini seçmelisiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra sorgula butonuna tıklayarak internet üzerinden e-vergi levhası sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Sorgulama yapan kişi kendi bölümüne TC kimlik numarasını yazdıktan sonra varsa daha önceki yapmış olduğu sorgulamaların listesine daha önce sorguladıklarımı listele butonuna tıklayarak listeleme yapabilmektedir.

E-vergi levhası sorgulaması yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Radar Cezası Sorgulama başlıklı makalemizde motorlu taşıtlar vergisi ve Radar cezası sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Kelimeleri

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.