Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama


Ülkemizde her gün binlerce dava açılmakta ve binlerce dava da sonuçlanmaktadır. Bu davalar genelde kredi kartları, alacak verecek davaları gibi davalardır. Size bir dava açıldığı zaman açılan dava tarafınıza tebliğ için adresinize bir yazı gönderilir. Fakat adresiniz değişmiş ise bu dava bilgisi elinize ulaşmayacaktır. Bu sebeple adres bilgileriniz sürekli doğru olmalı ve adres değişikliğinde nüfus dairesine hemen bildirilmelidir.

Adınıza açılan bir davanın olup olmadığını e-devlet sistemi üzerinden öğrenmeniz mümkündür. E-devlet sistemine giriş için kullanacağınız link aşağıda sizinle paylaşılmıştır.

Mahkeme dava dosyası sorgulama işlemi iki şekilde yapılabilmektedir. Birinci sorgulama işlemi UYAP üzerinden, ikinci sorgulama şekli ise e-devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır.

UYAP Dava Sorgulama Nasıl Yapılır?

mahkeme-dava-sorgulamaUYAP sistemi ülkemizin en gelişmiş e-devlet sistemlerinden biridir. UYAP sisteminde UYAP vatandaş portalını kullanarak mahkeme dava dosyası sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. UYAP vatandaş sistemine giriş yapabilmek için çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Bu seçenekler e-devlet ile giriş, e-imza ile giriş, e-devlet sistemi ile giriş ve m-imza ile giriş seçenekleridir. İstediğiniz yöntemi kullanabilirsiniz.

UYAP üzerinden mahkeme dava dosyası sorgulama işlemi yapmak için TIKLAYIN…

E-devlet Dava Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatandaşlarına sunmuş olduğu e-devlet sistemi olan turkiye.gov.tr adresi üzerinden mahkeme dava dosyası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sisteme giriş e-devlet şifresi ile olmaktadır.

e-devlet sistemini kullanarak mahkeme dava dosyası sorgulama işlemi yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Aile Hekimi Sorgulama başlıklı makalemizde Aile hekimi sorgulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.